3.Структура та органи управління
закладу освіти
4.Кадровий склад
ДИРЕКТОР ЗДО
Шершун Лариса Василівна,
освіта повна вища, стаж педагогічної роботи 34 роки
ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ
Кудінова Тетяна Дмитрівна,
"спеціаліст І категорії", освіта повна вища, стаж педагогічної роботи 16 років
5.Освітні програми,
що реалізуються в закладі освіти
Відповідно статті 23 Закону України "Про дошкільну освіту": "Освітня програма - це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти".
Базовий компонент дошкільної освіти - єдиний державний стандарт освіти відповідного рівня.
У 2022-2023 н. р. педагогічний колектив ЗДО працює за такими освітніми та парціальними програмами:
- Я у Світі. Програма розвитку дитини від народження до шести років (рекомендовано МОН України, лист МОН України від 12.07.2019 №1/11-6326);
- Впевнений старт. Освітня програма для дітей молодшого дошкільного віку (рекомендовано МОН України, лист МОН України №1/11-4934 від 23.07.2020 року);
- Впевнений старт. Освітня програма для дітей середнього дошкільного віку (рекомендовано МОН України, лист МОН України №1/11-6327 від 12.07.2019 року);
- Впевнений старт. Освітня програма для дітей старшого дошкільного віку (рекомендовано МОН України, лист ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України №22.1/12-Г-63 від 11.05.2022 року);
- Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку. Парціальна програма для закладів дошкільної освіти (рекомендовано МОН України, лист ІМЗО №22.1/12-Г-46 від 12.02.2019 року);
- STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт. Альтернативна програма формування культури інженерного мислення у дітей передшкільного віку (рекомендовано МОН України, лист ІМЗО №22.1/12-Г-274 від 14.07.2020 року);
- Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях. Навчальна програма та календарно-тематичний план (рекомендовано МОН України, лист ІМЗО №1/12-Г-1115 від 02.12.2019 року).
6.Територія обслуговування,
закріплена за закладом освіти його засновником
Місто Рівне, вулиці: Кулика і Гудачека з будинками №2,4,6,8,10 до Назара Небожинського, Вінницька, Дубенська (від вулиці Луцької до вулиці Кулика і Гудачека - обидва боки), Малинова, Івана Пулюя, Василя Авраменка, Корсунська, Андрія Лайка, провулок Вінницький, Дрогобицька, Голубина, Холмська, Ізмаїльська, Тараса Козлишина, Неофіта Кибалюка, Слов’янська, Федора Пекарського.
Тинне, вулиці: Гашека, Сальського, Скрипника, початок Тиннівської (від міста до Лугової), Карпенка Карого, провулок Дубенський, провулок Дорожній.
7. Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб,
які навчаються у закладі освіти
Станом на 01.09.2022 року ліцензований обсяг - 330 дітей, фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти - 329.
8.Мова (мови) освітнього процесу
Відповідно статті 7 Закону України "Про освіту" мовою освітнього процесу в закладі є державна мова.
9.Наявність вакантних посад,
порядок і умови проведення конкурсу
на їх заміщення (у разі його проведення)
Станом на 01.02.2023 року вакантні посади відсутні.
Прийом працівників на роботу проводить директор на позаконкурсній основі, у порядку, передбаченому установчими документами, відповідно до законодавства.
10.Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами)
Заклад освіти, як суб'єкт господарювання, є бюджетною установою комунальної форми власності і належить Рівненській міській раді. Уповноваженим органом засновника з питань освіти є управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради, яке здійснює фінансування та матеріально-технічне забезпечення закладу освіти, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує їх господарське обслуговування.
Матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення закладу освіти є якісним, енергономічним та безпечним. Матеріально-технічні ресурси закладу освіти визначаються реальними потребами відповідно до вимог Санітарного регламенту з урахуванням Типового переліку обов’язкового обладнання, інформаційних технологій, інших чинників формування якісного і сучасного розвивального середовища.
Зовнішній вигляд будівлі, прибудови, тіньових навісів, дитячих ігрових майданчиків знаходиться у задовільному стані й відповідає санітарним нормам. На дитячих ігрових майданчиках достатньо обладнання, яке відповідає віковим особливостям дітей.
Усі групові осередки, кабінети, зали, коридори, харчоблок, пральня умебльовані та забезпечені необхідним обладнанням, інвентарем, естетично оформлені й відповідають санітарним нормам та вимогам.
Наявний та добре облаштований медичним обладнанням та лікарськими засобами медичний блок, де розміщені: кабінети лікаря-педіатра, медичної сестри, маніпуляційна, ізолятор.
Заклад освіти забезпечений усім необхідним м’яким та твердим інвентарем.
11.Результати моніторингу якості освіти
12.Річний звіт директора про діяльність
закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №2 поглибленого інтелектуального розвитку
Рівненської міської ради за 2021-2022 навчальний рік
Річний звіт складено на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та згідно з Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178.
13.Правила прийому дітей до закладу освіти
Прийом дітей в ЗДО №2 здійснюється директором упродовж календарного року на підставі електронної черги.
При прийомі дітей необхідні:
- копія свідоцтва про народження;
- заява батьків або осіб, які їх замінюють;
- медична довідка про стан здоров'я дитини (форми №086);
- довідка про епідеміологічне оточення;
- копія карти щеплень, завірена печаткою лікаря.
Комплектація груп дітьми проводиться у квітні-травні кожного року. Перевід дітей до груп проводиться з 26 серпня кожного року.
14.Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами
У закладі освіти створені усі необхідні умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
Діти з особливими освітніми потребами долучаються до уже організованих груп вихованців.
Заклад облаштований пандусом, працюють кнопки виклику, за допомогою яких можна викликати чергового упродовж усього дня. Черговий забезпечить супровід особи з особливими потребами.
15.Розмір плати за харчування дітей
Відповідно до статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», розпорядження міського голови від 20.12.2022 № 1164-р «Про встановлення грошової норми вартості харчування однієї дитини в день у закладах дошкільної освіти», наказу управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради від 21.12.2022 №389-осн. «Про порядок нарахування батьківської плати у закладах дошкільної освіти», з метою забезпечення повноцінного харчування дітей в закладах дошкільної освіти встановлено з 01 січня 2023 року грошову норму вартості харчування одного дня на 1 дитину в групах для дітей віком:
- від 1 до 4 років - 45,00 грн;
- 4 - 6 (7) років - 55,00 грн.
Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти становитиме 70% від вартості харчування.
Забезпечуватиметься безкоштовне харчування у закладах дошкільної освіти:
- дітям-сиротам;
- дітям, позбавленим батьківського піклування;
- дітям з інвалідністю;
- дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних закладах (групах) та інклюзивних групах;
- дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
- дітям, батьки яких є учасниками АТО (ООС);
- дітям, з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітям, які мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- дітям із числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- дітям, батьки яких беруть (брали) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії, на підставі підтверджуючого документа з військової частини.
Батьки або інші законні представники дитини звільнені від плати за харчування дітей у сім'ях, сукупний дохід яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти.
Забезпечуватиметься пільгова плата за харчування в розмірі 50% для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей. Нарівні з рідними дітьми ураховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім'ї, якщо вони не були ураховані в сім'ї іншого з батьків, а також дітей, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування.
16.Перелік додаткових освітніх та інших послуг,
їх вартість, порядок надання та оплати
Відповідно до ст.53 Конституції України, Закону України «Про освіту», п.10 ст.23 Закону України «Про дошкільну освіту», ст.33 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 №86, власного Статуту в ЗДО надаються ДОДАТКОВІ ОСВІТНІ ПЛАТНІ ПОСЛУГИ, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, лише на основі договору, укладеного між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України, у формі гурткової роботи за інтересами:
- гурток англійської мови для дітей 5-ого та 6-ого років життя - 2 рази на тиждень;
- гурток навчання дітей швидкочитанню для дітей 6-ого року життя - 2 рази на тиждень;
- гурток «Lego»-конструювання для дітей 4-ого та 5-ого років життя - 2 рази на тиждень.
Батьківська плата за гурток на одну дитину згідно з калькуляцією вартості додаткових освітніх платних послуг на одну дитину в місяць на 2022-2023 н.р. з 01.11.2022 року становить 150 грн.
Безкоштовно надаються додаткові освітні платні послуги дітям-інвалідам та дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа.
Батьківська плата за надання додаткових освітніх платних послуг вноситься до 25 числа кожного місяця незалежно від кількості днів, коли дитина не відвідує заклад дошкільної освіти.
Не вноситься плата, коли дитина не відвідує заклад дошкільної освіти упродовж місяця з поважних причин (хвороба, відпустка батьків), але не більше двох місяців.